1- همانطور که در تاپیک کریستال ریپورت گفتیم ،در DVD ارائه شده و یا لینک دانلود ویژوال استودیو 2010 کریستال ریپورت وجود ندارد و بنابراین جزء آیتمهای زمان نصب VS 2010  نمی باشد . زمانیکه برای اولین بار یک آیتم کریستال ریپورت به پروژه تان اضافه می کنید ، ویژوال استودیو توضیح میدهد که کریستال ریپورت بصورت پیش فرض نصب نیست و لازمست که به لینک دانلودی که معرفی میکند مراجعه و پس از تکمیل فرم Agreement به لینک دانلود رسیده و کریستال ریپورت برای ویژوال استودیو 2010 را دانلود و نصب نمایید . سایز این دانلود 245 MB می باشد .
2- در VS های قبلی پس از اتمام پروژه و برای Publish کردن و ساخت Setup نرم افزار ، می بایست یک نوع پروژه از نوع Setup and Deployment به Solution اضافه میکردید تا پس از تنظیمات لازم ، پکیج نصب بر اساس Windows Installer ساخته و  نهایتا به مشتری تحویل شود. اما در VS 2010 و در قسمت Setup and Deployment علاوه بر انتخاب Install ساز Windows Installer گزینه ای بنام Installshield LE اضافه شده است .
بیش از 20 سال است که InstallShield مهمترین گزینه برای ساخت پکیجهای نرم افزاری توسط شرکتهای تولید کننده نرم افزار می باشد . در قابلیت و قدرت مانور این نرم افزار حرفه ای جهت ساخت پکیجهای نصب هیچ جای تردید نیست . شاید به همین خاطر بوده که این بار مایکروسافت در VS2010 گزینه جدیدی برای ساخت Installer اضافه کرده و آن هم Installshield Limited Edition می باشد . اما باید دانست که این نرم افزار نیز همچون کریستال ریپورت بصورت پیش فرض به همراه VS 2010 نصب نمیشود و مایکروسافت همچنان با ارائه لینکی برنامه نویس را به سایت مربوطه جهت دانلود Installshield LE هدایت می کند .
در صفحه مربوط فرمی موجود است که میبایست تکمیل گردد تا ضمن هدایت کاربر به لینک دانلود ، از این طریق Activation key مربوطه برای رجیستر کردن برنامه نیز به ایمیل کاربر ارسال نماید . سایز این دانلود 63 MB می باشد .