از زمان ارائه Crystal Reports Basic 13 for VS 2010 چند سال می گذرد ، در این مدت Support Pack هایی برای این نسخه کریستال ریپورت (که مخصوص Visual Studio 2010 می باشد) از طرف شرکت Sap ارائه شده است . 4 Support Pack آخرین نسخه ارائه شده قبل از ارائه Visual Studio 2012  بود .
بعد از ارائه Visual Studio 2012 توسط مایکروسافت  ، انتظار می رفت که ورژن جدیدی از Crystal Report  برای این نسخه جدید Visual Studio ارائه گردد ، همانطور که قبلا برای Visual Studio 2010 این اتفاق افتاده بود . اما این بار Sap به یک Support Pack جدید بسنده کرد.
با این توضیح ، میتوان متوجه گردید که نسخه جدید Crystal Reports For VS 2012 که در سایت Sap و بقیه سایتها ارائه شده در حقیقت همان Crystal Reports for VS2010 به همراه Support Pack جدید می باشد .این نسخه دارای تغییراتی نسبت به Support Pack های قبلی می باشد ، که مهمترین آن، قابل نصب و استفاده بودن آن  در ویژوال استودیو جدید می باشد . همانطور که در حاشیه پست قبلی کریستال ریپورت 1 عنوان گردبده،  امکان دانلود این فایلها از سایت تولید کننده یعنی SAP نمی باشد . بنابر توضیحات ذکر شده Crystal Reports 13.0.9 قابل استفاده برای همه نسخه های VS 2010 و VS 2012 و VS 2013 می باشد.
لذا جهت استفاده  دوستان و بازدیدکنندگان این وبلاگ  ، این فایلها را در یکی از سرورهای ایرانی آپلود کردیم .