شركت مایكروسافت كه قرار بود 22 مارس 2010 ویژوال استودیو 2010 و دات نت فریم ورك 4.0 را به صورت محصول نهایی روانه بازار كند، اعلام كرده است كه با تاخیر چند هفته ای و ارائه نسخه كاندیدای انتشار (Release Candidate) قصد دارد در افزایش كارایی محصول نهایی خود گام موثری بردارد.

Somasegar نائب رئیس بخش تولید مایكروسافت در وبلاگ خود با اشاره به این موضوع از سیل عظیم فیدبك های توسعه دهندگان از سرتاسر جهان خبر داده است كه در رابطه با حافظه مجازی و كارایی ویژوال استودیو 2010 نظر داده اند. این امر موجب شده است كه مایكروسافت در تاریخ انتشار نهایی ویژوال استودیو 2010 تجدید نظر كند و با اختصاص زمان بیشتر كارایی محصول نهایی خود را به حداكثری برساند. برای حصول اطمینان از تغییرات اعمال شده بر روی نسخه بتا 2 كه چندی پیش در ماه اكتبر ارائه شد، انتشار نسخه RC در ماه فوریه 2010 در برنامه زمانبندی انتشار محصول ویژوال استودیو 2010 قرار داده شده است.

در این خصوص Somasegar در وبلاگ خود نوشته است: " با این تغییرات می خواهیم مطمئن باشیم كه با حفظ كیفیت بسیار بالای محصول در ارتقای كارایی آن موفق بوده ایم. در نتیجه قصد داریم طول دوره آزمایشی (بتا) محصول را افزایش داده كه با انتشار نسخه RC تحت لیسانس "go live" همراه خواهد بود. این انتشار به صورت عمومی برای ماه فوریه زمانبندی شده است."

از زمان انتشار نسخه بتا 1 در ماه می كاربرانی كه این نسخه را آزمایش كرده بودند از كارایی آن ابزار نگرانی كرده اند. این امر موجب واكنش تیم طراح شد. بنا به نوشته Somasegar انعكاس فیدبك های كاربران در نسخه بتا 2 نشان از رضایت آنها و اعمال تغییرات عمده بوده است. او می نویسد:" برمبنای شنیده های ما، لازم است كه كار بیشتری در طول چند ماه باقیمانده انجام دهیم. تیم مهندسی ما تمام تلاش خود را برای ارتقای كارایی محصول انجام می دهد. ما پیشرفت بزرگی در فاصله ارائه دو محصول بتا داشته ایم. از آنجایی كه هدف انتشار RC دریافت فیدبك های بیشتر از سوی شماست، بنابراین تیم طراح برای پاسخ گویی به آنها و اعمال تغییرات احتمالی به مدت زمانی نیاز خواهد داشت. از این رو ما زمان انتشار نهایی محصول را اندكی جابجا كرده ایم."
این خبر و تاریخ عرضه نهایی در این سایت تایید شده است